Skip to main content

Товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробнича комерційна фірма «Селекта» провела свій щорічний День поля, на якому зібрала прихильників вирощування кукурудзи. Культури, згідно загальної думки, все більш ризикованої для нашої степової зони. І погодні умови цього року тому підтвердження, адже навіть в день проведення заходу стовпчик термометра на сонці значно перевищував позначку 40.

Метою проведення цьогорічного дня поля стало не тільки демонстрація селекційних розробок та досягнень, а й  презентація нової торгової марки Selekta Seeds та огляд нових гібридів кукурудзи

Учасники заходу – керівники та спеціалісти аграрних підприємств України, представники місцевої влади мали змогу ознайомитись не тільки з добре знаними посухо- та жаростійкими гібридами кукурудзи  МЕЛ 272 МВ, Лювена, Полтава й ТАР 349 МВ, а й з останніми розробками компанії «Селекта» в галузі вітчизняної селекції – середньоранніми гібридами кукурудзи Легенда (ФАО 290), Серенада (ФАО 280) та Кредо (ФАО 260), об’єднаними під торговою маркою Selekta Seeds.

Провідний селекціонер компанії Мельник Віталій Якович пояснював, що гібриди селекції ТОВ НВКФ «Селекта», представлені на Дні поля, добре адаптовані до різних ґрунтово-кліматичних умов України, в той же час кожен з них має свої особливості.

МЕЛ 272 МВ – середньоранній гібрид кукурудзи (ФАО 250), який використовується для отримання високого врожаю кукурудзи з низькою вологістю зерна при дозріванні. Особливістю вказаного гібриду є те, що він дає сухе зерно на момент збирання врожаю на всій території України. Рекомендується для висіву як по кращих так і по гірших попередниках.

Лювена – середньоранній гібрид кукурудзи (ФАО 260), який використовується для отримання високого врожаю кукурудзи з низькою вологістю зерна при дозріванні на всій території України. Відзначається високою стабільністю врожаю по роках. Рекомендується для висіву як по кращих так і по гірших попередниках.

Полтава (лідер продажів 2014-2016 років) – середньоранній гібрид кукурудзи інтенсивного типу (ФАО 270), який має високу стійкість до хвороб і шкідників, високу стійкість до короткочасних похолодань, поєднує в собі високу посухостійкість з високим потенціалом врожайності при вирощуванні в східних, південних та центральних районах України. Добре відзивається на покращення умов вирощування (попередники, добрива, зрошення). Характеризується рекордною стійкістю до вилягання та є найкращим гібридом кукурудзи, повністю адаптованим до вирощування в умовах аномальної української посухи.

ТАР 349 МВ – середньоранній гібрид кукурудзи (ФАО 290), який вирощується в усіх ґрунтово-кліматичних зонах України. Вказаний гібрид кукурудзи є найбільш врожайним у своїй групі стиглості, відзначається високою посухостійкістю, високорослістю та стійкістю до вилягання. ТАР 349 МВ може також використовуватись для вирощування на силос.

«Ізюминкою» Дня поля 2016 року стала презентація посухо- та жаростійких середньоранніх гібридів кукурудзи Легенда, Серенада та Кредо, об’єднаних під торговою маркою Selekta Seeds.

Унікальність вищенаведених гібридів кукурудзи полягає в тому, що вони здатні формувати високий врожай зерна та зеленої маси в умовах аномальної посухи за рахунок потужної кореневої системи, відносно низькою транспірації вологи листям, високої стійкості до вилягання, хвороб та шкідників.

Так, Кредо – простий середньоранній гібрид кукурудзи (ФАО 260), який відзначається високою посухостійкістю, швидким стартовим ростом та швидкою втратою вологи зерном при дозріванні. Вирощується в усіх ґрунтово-кліматичних зонах України .

Легенда – простий середньоранній гібрид кукурудзи (ФАО 290), який по господарсько-цінним ознакам відповідає всім світовим критеріям, внаслідок чого забезпечить аграріям отримання максимального врожаю зерна (до 220 ц/га) за низької вологості зерна при дозріванні. Гібрид також характеризується високою жаро- та посухостійкістю, високою вирівненістю рослин, високим прикріпленням, що значно зменшує втрату зерна при зборі врожаю та виповненістю качана.

У 2016 році ТОВ НВКФ «Селекта» розпочато вирощування вищеозначених посухо- та жаростійких гібридів кукурудзи та вже в кінці 2016 року на початку 2017 року українські аграрії матимуть змогу придбати насіння вищеозначених гібридів кукурудзи, які не тільки витримають сучасну українську спеку, а й забезпечать аграріям високі врожаї кукурудзи.