Skip to main content

Фірма «Селекта» впродовж 16 років працює на ринку України та Білорусі. Засновниками цьо­го підприємства стали вчені, які пройшли серйозну наукову школу у колишньому Всесоюзному науково­ дослідному інституті кукурудзи (тепер Інститут сільського господарства степової зони НААН України) і мають великий досвід селекційних досліджень та випробувань цієї культури. Володимир Федорович Москаленко ­ директор ТОВ НВКФ «Селекта», а Віталій Якович Мельник ­ провідний селекціонер. У тандемі ці вчені­ селекціонери до­сягли значних здобутків у створенні висо­копродуктивних гібридів кукурудзи, добре адаптованих до екстремальних умов виро­щування, з низькою збиральною вологістю та цінними господарськими якостями.
Так, представник делегації з Республіки Білорусь, яка брала участь у Дні поля, головний спеціаліст відділу насінництва республіканського об’єднання «Білнасіння» по Гомельській області М. І. Федорович наголосив, що 50% посівних площ кукурудзи в його країні засівається гібридами, створеними «Селектою». Між білоруськими аграріями і НВКФ «Селекта» впродовж бага­тьох років існує тісна і плідна співпраця.
А генеральний директор компанії «Еліта» (м. Бєлгород, Російська Федерація) А. В. Смик сказав, що їхнє підприємство активно працює з нашими селекціонерами, щоб кращі зразки української селекції передати у державну мережу Російської Федерації для випробування та районування і в подальшому занесення до Держреєстру Росії.
Володимир Москаленко, директор «Се­лекти», наголосив, що метою селекціонерів фірми є створення нових гібридів ку­курудзи для територій з проблемними  кліматичними умовами. Ця робота ведеть­ся спільно з провідними селекційними підприємствами України, Росії та Білорусі. За 16 років кропіткої роботи створено більше двадцяти гібридів нового покоління різних груп стиглості, що мають високий потенціал продуктивності й не поступаються гібри­ дам іноземної селекції, а по зручності насінництва, стійкості до несприятливих умов вирощування ­ нерідко і перевищують їх. Для них характерні: висока врожайність, швидка вологовіддача, стійкість до хвороб та стресових умов навколишнього середовища та багато інших властивостей.

«За даними Державного сортовипробування, ­ наголосив Володимир Федорович, ­ урожайність гібридів, створених на на­ шому підприємстві, становить від 80 до 200 центнерів з гектара».
За час існування фірми до Державного реєстру України введено 7 гібридів, три гібриди в даний час проходять державне сортовипробування, а до Державного реєстру Республіки Білорусь введено 7 гібридів.
У аграріїв-учасників Дня поля, які співпрацюють з «Селектою» впродовж багатьох років, особливою пошаною кори­стуються гібриди МОС 182 СВ, МЕЛ 272 МВ, Лювена, Полтава та інші.
«Основний напрям роботи селек­ціонерів «Селекти», ­ наголосив Віталій Якович, ­ створення посухостійких гібридів, адаптованих до нових кліматичних умов, що спостерігаються впродовж останніх років».
«Селекта» має всі необхідні умови для вирощування та повного циклу переробки насіння кукурудзи високої якості. Щороку фірма постачає на ринок 200 т батьківських форм гібридів та 800 т насіння першого покоління. Звертаючись до учасників Дня поля, В. Москаленко наголосив: «Ми націлені на багаторічну взаємовигідну співпрацю з зацікавленими підприємствами, тому для нас важливо, щоб наші замовники одержали високоякісне насіння кукурудзи, виростили високий урожай і мали великі прибутки».
Усі, з ким доводилося спілкуватися на Дні поля, в один голос заявили, що НВКФ «Се­лекта» ­ партнер надійний і добросовісний. Такий, що допомагає розвивати господар­ство та поліпшувати бізнесові справи, адже від реальних прибутків, що дає земля, зале­жить доля кожного сільгосппідприємства. І співпраця з фірмою «Селекта» завжди гарантує успіх.

Join the discussion 3 коментарі

Leave a Reply

4 × four =